Na okraji Slavkovského lesa v Karlovarském kraji se do výšky 838 metrů nad mořem tyčí hora Krudum. Jméno získala už v dávnověku od Keltů, původních obyvatel kraje. Hora má ukrývat poklad ze zlata a drahých kamenů. Hlídat jej má kostel svatého Mikuláše na Krudumu, který je opředen mnoha mýty.
Zbytky zajateckého tábora Sauersack
Krušnohorské lesy skrývají mnohá tajemství. Jedno z takových podivuhodných míst je k vidění nedaleko od Rolavy. Jde o bývalý cínový důl Sauersack.
Za lázeňským švihákem-Goethova skalka
Za časů největšího boomu západočeských lázní, kdy se Františkovy Lázně staly epicentrem dýchánků evropské smetánky, se zde potkávali klíčové významné osobnosti tehdejší společnosti. Zatímco jména návštěvníků z řad aristokracie mnohdy už zavál čas, jedna persona pořád vyčnívá nad všechny ostatní – Johann Wolfgang Goethe.
Smírčí kříže
V Milhostově se před kostelem tyčí trojice masivních smírčích křížů. Dva největší bývají dávány do souvislosti s husitskými válkami. Nejmenší kříž původně stával u Vackovce a připomínal blíže nespecifikovaný násilný trestný čin, o kterém existuje poznámka v chebské Městské knize z roku 1483. Zákoutí u kostela pak hezky doplňuje krásně opravený...
Divotvorné hrnce a Bublák
Menšího bratra známého Soosu představují Hartoušovské mofety, které se ukrývají vedle stejnojmenné vísky. Těsně u silnice tu klokotají vývěry bohatě proplyněných minerálek.